blank

Kniha, ktorá vznikla z praxe. Novinka Poriadok v hlave práve v predaji.

Minulý rok ste mali možnosť v našom newslettri nazrieť do pripravovaných kapitol novej knihy. Teraz k vám prichádza komplexný sprievodca kritickým myslením a argumentácie, doplnený o množstvo vtipných príkladov, ilustrácií a ukážok správneho vedenia rozhovorov a tvorby argumentov. Novinka s názvom Poriadok v hlave vychádza už 20. januára. Svoj výtlačok si môžete predobjednať na Denníku N už dnes.

Prišiel čas upratať! Kniha pod názvom “Poriadok v hlave. Kritické myslenie pre každý deň,” od Martina Poliačika a spoluautorky Lindy Lančovej je jedinečným návodom kritického myslenia pre začiatočníkov aj pokročilých mysliteľov, ktorí si chcú upratať. Kritické myslenie vám teraz ponúkame tak, aby bolo pre vás jednoducho použiteľné v každodenných situáciách.

O čom kniha je?

“Nie je to filozofická kniha, ktorá by kritické myslenie popisovala teoreticky, ale sú v nej uchopené praktické vzorce myslenia, ktoré vám môžu pomôcť vypýtať si lepší plat, dohodnúť sa vrámci rodiny, či je očkovanie prospešné alebo nie, alebo lepšie zostaviť prezentáciu vo firme,” opisuje autor Martin Poliačik.

Svoj výtlačok už stihol prečítať aj lektor Akadémie kritického myslenia, šachový veľmajster a autor niekoľkých kníh o kritickom myslení Ján Markoš: „Martina Poliačika zrejme poznáte najmä z prostredia aktívnej politiky. Ja ho však poznám inak: ako kolegu, lektora kritického myslenia, ktorého kurzmi prešli stovky ľudí z firiem, štátnej správy či neziskových organizácií. A aj ako zručného diskutéra, zoceleného nielen mnohými náročnými politickými debatami, ale aj rokmi strávenými v Slovenskej debatnej asociácii.

Kniha, ktorú držíte v rukách, vznikla z praxe. Martin do nej vydestiloval to najlepšie a najzaujímavejšie zo svojich kurzov. Platí však aj opak: je to knižka určená do praxe, do každodenného života. Na konkrétnych príkladoch sa dozviete, ako postaviť argument, ako prezentovať svoje myšlienky, ale napríklad aj to, ako sa správne pýtať.

Zároveň vám kniha môže poslúžiť ako akýsi odrazový mostík k ďalšiemu štúdiu o kritickom myslení či filozofii. Vďaka precíznej práci spoluautorky Lindy Lančovej v nej totiž nájdete množstvo odkazov na súčasných i antických autorov, ako aj vysvetlené dôležité základné pojmy.

Priznávam, nie som poriadkumilovný človek. Môj pracovný stôl ovláda chaos. Na poriadok v hlave však nedám dopustiť. Ak si chcete v hlave upratať, kniha Martina Poliačika sa vám v tomto snažení môže stať skvelou pomocníčkou.“

Chcem si upratať!

Kniha vychádza už tento štvrtok, 20. januára. Svoj výtlačok si môžete objednať v obchode Denníka N na tomto odkaze. ⬅️

 

 

 

 

Šírte kritické myslenie zdieľaním tohto článku

Buďte v obraze

Začnite odoberať náš newsletter plný aktualít a tých najlepších tipov zo sveta komunikácie a kritického myslenia.

Sme aktívni na sociálnych sieťach

Pre poslucháčov

Dalšie články

Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Buďte v obraze

Začnite odoberať náš newsletter plný aktualít a tých najlepších tipov zo sveta komunikácie a kritického myslenia.