Veríme, že dnešná doba potrebuje kritické myslenie

Veríme, že ľudia dokážu meniť seba, kultúru vo firme a v tímoch, robiť lepšie rozhodnutia a čeliť neustálym zmenám okolo nás. 

 

 

A to vďaka otvorenej a štruktúrovanej mysli, veľkej dávke zvedavosti, schopnosti zamýšľať nad svojím vlastným myslením, teda nad sebou, a odvážnej nenásilnej a zrozumiteľnej komunikácii.

 

Veríme že, vedomosti a schopnosti sa majú testovať v praxi, ktorá je výnimočná pre každú orgnizáciu aj jednotlivcov.

blank

Čo nás odlišuje

sme vzdelávacou inštitúciou pre budúcnosť

Sme majstri v testovaní vašich hraníc a aktívnom zapojení každého, kto sa vydá na cestu vzdelávania s nami. Na našich školeniach vám nedáme vydýchnuť. Vytvárame neformálne, autentické a bezpečné prostredie pri ktorom sa zdvihne nejeden kútik v miestnosti.

Kto sme?

Sme skúsení lektori so skúsenosťami z biznisu, politickej komunikácie, akademickej pôdy a občianskeho sektora. Sme víťazi debát, ktorých kritické myslenie zmenilo.

Čo robíme?

Zlepšujeme komunikáciu našich klientov. Odovzdávame zručnosti, ktoré im umožňujú dosahovať svoje ciele. Pomáhame rozvíjať kritické myslenie a orientovať sa vo svete faktov a argumentov.

Ako to robíme?

Meníme obsah podľa potrieb klienta. Nevidíme zmysel vo vzdelávaní, ktoré nie je zažité. Naše školenia sú maximálne praktické a vychádzajú z reálnych situácií.

spoznajte nás

sme experti praxe

Prinášame príklady aj skúsenosti z mnohých rokov práce v biznise, vzdelávaní, politike, výskume ale aj neziskovom sektore. Baví nás skúmať váš svet a na základeneho upravovať naše služby, tak aby boli čo najvyužiteľnejšie vo vašej každodennosti.

Viac ako desať rokov sa venuje vzdelávaniu – pracovala v Slovenskej debatnej asociácii a zakladala internátnu medzinárodnú strednú školu LEAF Academy.

Ako facilitátorka pomáha viesť konštruktívny dialóg a vytvárať komplexné stratégie slovenským i medzinárodným organizáciám.

Riaditeľka AKM a seniorná lektorka, ktorá zodpovedá na rast firmy.
linked in

Hana Skljarzska

CEO, lektorka, facilitátorka
Priekopník akademickej debaty na Slovensku a lektor kritického myslenia s desiatimi rokmi praxe v aktívnej politike.

Autor knihy Poriadok v hlave. Bol poslancom Národnej rady SR a členom Parlamentného zhromaždenia Rady Európy v Štrasburgu. Pomáhal vrcholovým politikom a političkám s prípravou na diskusie v médiách a iné výstupy s vysokou sledovanosťou.
linked in

Martin Poliačik

lektor, konzultant
Tvoril komunikačnú a politickú stratégiu Banskobystrického samosprávneho kraja.

Ako hlavný metodik SDA vybudoval debatnú metodiku pre organizácie zo 17 krajín sveta.

Venuje sa tiež vzdelávaniu kritického myslenia na základných aj stredných školách. V AKM zodpovedá za našu inovatívnu metodiku.
linked in

Jakub Kobela

lektor
Je šachovým veľmajstrom, dlhoročným lektorom a autorom doteraz najúspešnejšej knihy o kritickom myslení na slovenskom trhu Sila rozumu v bláznivej dobe. Do svojich metodík prináša skúsenosti ošľahaného šachistu a učí, ako sa rozhodovať pokojne a racionálne.

V AKM je expertom v oblasti hodnotových sporov a porozumeniu chýb našej mysle.

Ján Markoš

lektor
Má takmer 20-ročnú prax s manažmentom a vzdelávaním v korporátoch, finančnom a bankovom sektore.

Je seniornou lektorkou so širokým vzdelávacím portfóliom a skúsenosťou s rozvojom najvyššieho manažmentu.

Venuje sa primárne manažérskemu rozvoju, líderským zručnosťiam a príprave na náročné vyjednávacie situácie.

Eva Kasagrandová

lektorka
Bol komunikačný šéf kampane Zuzany Čaputovej, neskôr pôsobil ako poradca prezidentky SR pre komunikáciu a vnútornú politiku. Za sebou má aj úspešnú kampaň Matúša Valla na primátora Bratislavy a aktuálne spolupracuje s generálom Petrom Pavlom, ktorý sa pripravuje na kandidatúru v českých prezidentských voľbách.

V AKM zodpovedá za rozšírené služby komunikačného poradenstva.

Martin Burgr

lektor, konzultant
Pôsobila vo výkonnej rade Slovenskej debatnej asociácie a roky prinášala kritické myslenie na základné a stredné školy.

Ako právnička sa zúčastňovala medzinárodných súdnych sporov, v súčasnosti pôsobí v advokátskej kancelárii a na katedre trestného práva ako interná doktorandka. .

V AKM sa venuje sa školeniam zameraných na právnu oblasť, pripravuje na komunikačné a argumentačné situácie v súdnej sieni aj mimo nej

Katarína Petrášová

lektorka
Spoluzakladateľ AKM, zodpovedá za rozšírené služby v oblasti strategického biznis poradenstva.

Jeho firma sa venuje registrovnaiu obchodných známok, pracoval pre developerov a ako konzultant veľkých európskych firiem a najradšej pomáha rozbiehať start-upy.

Ján Búza

lektor, konzultant
Komunikačný poradca podpredsedu Európskeho parlamentu Michala Šimečku. Ako stratég a manažér viedol jeho kampaň vo víťazných eurovoľbách 2019. Pôsobil tiež ako diplomat na Ministerstve zahraničných vecí SR a na slovenskej ambasáde v Berlíne.

Ako lektor viedol niekoľko desiatok komunikačných a argumentačných školení hlavne v akademickom prostredí. V AKM prednáša o potrebe odpočinku, spánku a regenerácie.

Ondrej Gažovič

lektor
Autorka konverzačnej hry Hlbina, ktorá pomáha prehlbovať rozhovory a vzťahy.

V týchto dňoch jej vychádza kniha Blahobytie, ktorá približuje najnovšie poznatky na poli pozitívnej psychológie.

Trénerka a inšpiratívna rečníčka v témach wellbeingu a duševnej pohody.

Žaneta Mórovská

lektorka, autorka kníh
Spoluzakladeľka AKM, zodpovedá za marketing a chod spoločnosti. Roky sa venuje marketingu a riadi a spravuje tri úspešné firmy.

Stojí za úspešnými kampaňami veľkých, ale aj rodinných firiem na Slovensku a v Českej republike.

V AKM má na starosti naše financie, pomáha nastavovať vízie a smerovanie firmy.

Hana Poliačiková

konateľka
Študuje psychológiu so zameraním na kognitívne procesy a vedie vlastný výskum, ktorý sa týka vzťahu medzi spracovaním informácii, presuáziou a kritickým myslením.

V AKM je zodpovedná za administráciu, CRM, internú komunikáciu a klientsky accounting.

Linda Lančová

account manager, admin
Rozbehol úspešný startup Kontentino, ktorý používa viac ako 6000 agentúr a značiek z celého sveta.

V súčasnosti pomáha ďalším startupom s rozbehom na trhu. Dostal sa do rebríčka Forbes 30 pod 30 a stal sa founder of the Year (2019).

V AKM využije svoje skúsenosti z naozaj náročných vyjednávacích situácií reálneho života v našich školeniach a individuálnych tréningoch.

Bohumil Pokštefl

lektor

Buďte v obraze

Začnite odoberať náš newsletter plný aktualít a tých najlepších tipov zo sveta komunikácie a kritického myslenia.