blank

Aj vo vašej práci treba zmenu

Podľa World Economic Forum bude kritické myslenie v roku 2020 druhou najpodstatnejšou kvalitou vyhľadávanou na pracovisku. Už je rok 2019, tak je načase začať s premenou. Našim cieľom práce v Akadémii je rozvoj kritického myslenia v pracovnom prostredí. Viete, čo to kritické myslenie na pri práci znamená a aké benefity vedia priniesť kriticky mysliaci zamestnanci?

Lepšou komunikáciou k efektívnej spolupráci

Kriticky mysliaci človek dokáže vyhodnocovať informácie a triediť ich podľa ich obsahu a dôležitosti. Tým vie nielen lepšie organizovať svoju prácu, ale aj kvalitnejšie posúvať informácie svojim kolegom. Účinná komunikácia vám pomôže pri spolupráci v tíme, čím sa vaša spoločná práca stáva efektívnejšou. Ľudia s vyvinutým kritickým myslením na pracovisku dokážu jednoduchšie otočiť konštruktívnu kritiku k vlastnému zlepšeniu ako aj prijímať a pracovať s odlišnými názormi v tíme.

Sledujte svoj rozvoj

Stereotyp pri práci je nebezpečný. Pri vykonávaní úloh a riešení problémov v práci šablónovitosť nevedie k osobnému ani firemnému rozvoju. To sa dá len s použitím kritického myslenia pri vašich každodenných pracovných povinnostiach.  Je dôležité pri úlohách a problémoch neustále uvažovať nad možnými alternatívami a neobracať sa len na zaužívané postupy, ktoré vás dostali to pohodlnej rutiny.

Kreativita pri každej práci

Kriticky mysliaci zamestnanec dokáže správne identifikovať problém. Aktívnym kritickým myslením tak dokáže prísť na nové inovatívne cesty riešenia problémov. Kreativita ale neznamená, že každý nápad, ktorý nám napadne, hneď využijeme pri firemných projektoch a práci. Každý kreatívny proces vyžaduje aj čas na spätnú väzbu a kritiku. Iba kriticky mysliaci zamestnanci vedia podať efektívne feedback a tak kreatívne nápady dotiahnuť k dokonalosti. Aký rozdiel spraví kritické myslenie? Zamestnanec, ktorý navrhne riešenie problému, je často zaujatý voči vlastnému riešeniu. Kriticky mysliaci zamestnanec sa však dokáže aj nad vlastným riešením kriticky zamyslieť a nájsť v ňom možné chyby. Bez kreativity sa žiaden biznis nedokáže zlepšiť a posunúť ďalej.

Optimálny priestor pre nápady

Aj vďaka týmto výhodám kritické myslenie na pracovisku vytvára priestor pre rast a neustále zlepšovanie vašich služieb. Pod efektívnym vedením so správnou komunikáciou bude práca zamestnancov vykonaná rýchlejšie a kvalitnejšie. Zlepšenie dlhodobých výsledkov je tak dosiahnuteľné len za vytvorenia prostredia pre zamestnancov, v ktorom všetky názory, myšlienky a samotná vykonaná práca sú správne kriticky vyhodnotené. Zložité otázky sú v kritickom myslení vítané a dôležité rozhodnutia sú kolektívne rozoberané.

Ako to dosiahnuť?

Kritické myslenie je považované za kľúčový soft-skill v biznise, na ktorý je aktuálne v mnohých spoločnostiach kladený veľký dôraz. Pri uchádzačoch o prácu je to často rozhodujúcim faktorom a povýšenie získavajú tí najlepšie mysliaci zamestananci. Motivovať zamestnancov ku kritickému mysleniu však nie je vždy ľahké. My vám s tým ale vieme pomôcť. Dohodnite si s nami školenie a my prídeme za vami. Pomôžeme vám naučiť sa robiť vašu prácu efektívnejšie a namotivujeme k osobnému rozvoju. Nechajte váš biznis rásť a prezrite si našu ponuku kurzov alebo nám napíšte na info@kritickemyslenie.sk.

blank

 

Šírte kritické myslenie zdieľaním tohto článku

Buďte v obraze

Začnite odoberať náš newsletter plný aktualít a tých najlepších tipov zo sveta komunikácie a kritického myslenia.

Sme aktívni na sociálnych sieťach

Pre poslucháčov

Dalšie články

Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Buďte v obraze

Začnite odoberať náš newsletter plný aktualít a tých najlepších tipov zo sveta komunikácie a kritického myslenia.