AKM-logo
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Ako kultivovať wellbeing a duševnú pohodu II.

23 marca @ 9:00 am - 12:30 pm

€55

Kurz pod vedením Žanety Mórovskej Vám ukáže jednoduché nástroje a techniky, ktoré majú potenciál zvýšiť si pohodu a well-being prostredníctvom jednoduchých každodenných činností v práci , ale aj v každodennom živote.

Dátum: 14.3.2023, 23.3.2023 
Čas: na 2,5 hodiny vo večerných hodinách (18:30 – 20:00)
Školitelia: Žaneta Mórovská a Hana Skljarszka
Forma: online (Zoom)

Kapacita: 25 ľudí

 

AKO KULTIVOVAŤ WELL-BEING A DUŠEVNÚ POHODU SO ŽANETOU MOROVSKOU

Dá sa povedať, že celý náš život je o snahe byť šťastný. Problém je, že sa o to snažíme nesprávnym spôsobom. Myslíme si, že budeme šťastní, keď sa niečo stane, alebo keď niečo získame, alebo keď sa niekým staneme.

Keď sa ľudí spýtate, čo si predstavia pod slovom šťastie, často nevedia. V zhone dní zameriavame svoju pozornosť na riešenie problémov, zaujímame sa, čo sa deje okolo, čo urobil ten druhý, čo si o nás myslí naše okolie, čo sa nám deje v práci, stále riešime vonkajší svet a málokedy sa stíšime a samých seba spýtame: čo vlastne to šťastie znemaná.

Šťastie je niečo, čo robíme. To, ako sa cítime, môžeme zmeniť drobnými každodennými činmi – doma, v škole, v práci.

Genetiku a životné okolnosti si vybrať nemôžeme a vždy budú dobré aj zlé časy. Môžeme sa však naučiť, čo nás robí šťastnými a môžeme podniknúť kroky s cieľom vytvoriť viac blahobytia pre seba a ľudí okolo nás.Kurz, ktorý sme pre vás vytvorili v spolupráci so Žanetou Morovskou, autorkou Hlbiny a knihy Blahobytie sa zameriava na základný poznatok pozitívnej psychológie: šťastie je zručnosť a dá sa naučiť. Nič vo vonkajšom svete nás nemôže spraviť šťastnými, pokiaľ ten pocit nenájdeme vo svojom vnútri.

Kurz AKO KULTIVOVAŤ WELL-BEING A DUŠEVNÚ POHODU ponúka absolventom praktické stratégie na využitie a rozvíjanie vlastného šťastia vrátane vyskúšania si výskumom podložených aktivít, ktoré prispievajú k dlhodobej spokojnosti v živote.

Z kurzu si odnesiete:

  • Fascinujúce a prekvapivé zistenia z oblasti pozitívnej psychológie – vedeckej disciplíny, ktorá skúma šťastie a well-being
  • Stratégie a návyky, ktoré posilnia váš pocit pohody a spokojnosti (vďačnost, optimizmus, zmysluplnosť)
  • Presný postup ako si vytvoriť víziu života a stanovenia cieľov
  • Techniky, ktoré vám pomôžu zastaviť nadmerné premýšľanie (Overthinking)
  • Nahrávku vedenej meditácie
  • Nástroje budovania silných sociálnych väzieb
  • Možnosť zamyslieť sa nad vlastnými skúsenosťami, zdieľanie nápadov v skupinách a vzájomné počúvanie
  • Desatoro blahobytia – desať oporných bodov, ktoré je dobré si pripomínať v náročných chvíľach

Rovnako ako pri všetkých našich školeniach aj z tohto si odnesiete predovšetkým zážitok z interaktívneho prístupu, pri ktorom vás ani na chvíľu nenecháme vydýchnuť. Zažijete tréning, pri ktorom na chvíľu zabudnete, že sa vidíme len online. Po kurze získate materiály, vďaka ktorým si budete môcť poznatky z kurzu kedykoľvek pripomenúť a precvičiť.

ZÁKUPITE TU

Podrobnosti

Dátum:
23 marca
Čas:
9:00 am - 12:30 pm
Cena:
€55

Miesto udalosti

ZOOM